Я вже бував у Вінниці двічі. Про другий раз навіть згадати нема нічого. Про перший раз є, хоча міста тоді не побачив.
Був молодий, співав в університетському хорі, був концерт десь у Вінниці. Може, в філармонії. Може в якомусь театрі. То було взимку. Нас привезли пізно ввечері автобусом одразу до місця концерту. Ми заспівали. Потім одразу в автобус та повезли годувати кудись на шосе за містом в темряві в заклад для багатих та злих. Там було лише три столики, тому хористам довелося їсти по групах. Поки одна група їла, інші хористи чекали у... приміщенні для стриптизу.
Ця ж розповідь буде про мій третій, коротенький візит до Вінниці. Хоч часу багато не було, але все ж таки щось зміг побачити: парк в музеї-садибі лікаря Пирогова, та ліс з панорамою Південного Бугу. З вокзалу одразу поперлися в музей Пирогова. Там красивий парк.
Липова алея довжиною близько ста метрів, в кінці якої була операційна.
Лавка біля початку алеї.
Одна из двох ялинок, які власноруч посадив Пирогов у 1862-му році. Дуже товста, дуже висока.
Мертвий Пирогов лежить в іншому місці — не тут в парку, а у церкві, до якої зе майже півтора кілометра. Лежить він у вигляді мумії, яку не дозволено фотографувати. Мене змусили піти подивитись. Я вважаю, що нічого цікавого в муміях нема, і що їх не треба робити. По дорозі до мумії багато криниць.
Такий у церкви, де він лежить, красивий вхід.
Пізніше приїхав до друзів і сходив з ними до видової точки на березі Південного Бугу. Це треба трошки пройти лісом. Перед його краєм є декілька мутних ставків. Цей — найбільш симпатичний, на мою думку.
Найбільш симпатичний серед інших. Я не казав, що красивий.
Дві кладочки через струмки: на вході до лісу та трохи далі, під початком підйому.
Молоді дерева ростуть зі стовбура дерева, яке впало.
На цьому пагорбі є вид на красивий вигин Південного Бугу. Його всі фоткали, я так розумію.
Як сюди потрапити? Наприклад, пішки від зупинки «Педучилище» (Google Maps). Можна і з іншого боку, через греблю. Приїдьте в Сабарів маршруткою, перейдіть по греблі, та йдіть стежкою. Я сам так не ходив.
Випадкове місце в центрі Вінниці та плакат на вокзалі.